займ на карту онлайн потребительский кредит

Al Bano në Tiranë, takohet me presidentin Meta

15 Janar, 2018 - 3:00 pm

Këngëtari i njohur italian Al Bano ndodhet në Tiranë dhe sot, ai është pritur nga presidenti i vendit, Ilir Meta.

Lajmin e ka njoftuar vetë Meta në rrjetet sociale bashkë me këtë fotografi.

“Të dashur miq, – shkruan presidenti. – Sot takova këngëtarin e famshëm, Albano Carrisi, i cili me zërin dhe muzikën e tij frymëzoi shqiptarët në fund të viteve ’80 për liri, demokraci e shpresë. Al Bano është edhe sot një promovues i palodhur për Shqipërinë dhe shqiptarët.”/ KultPlus.com

Të ngjajshme