AleXa fiton versionin amerikan të Eurovizionit

10 Maj, 2022 - 4:15 pm

Këngëtarja K-pop, AleXa është bërë fituesja e parë e versionit amerikan të Eurovizionit.

25-vjeçarja, e cila përfaqësonte shtetin e saj të lindjes, Oklahoma, triumfoi me këngën elektro-pop “Wonderland”.

Ajo mundi nëntë artistë të tjerë, duke përfshirë katër herë fituesin e Grammy-t, Michael Bolton, për të marrë titullin.

Këngëtarja, e cila ka një karrierë të suksesshme në shtëpinë e saj të dytë, Kore, ka thënë se “u duk sikur më shpërtheu truri” kur u zbuluan rezultatet.

“Nëna ime po më mbante për krahun dhe ajo po qante dhe dridhej dhe kështu unë qava me të”, ka thënë ajo për revistën Billboard.

Gjatë gjithë konkursit, AleXa performoi zhurmën e saj me temë Alice-in-Wonderland në një sërë veshjesh të përpunuara, me prodhime skenike shumëngjyrëshe dhe koreografi të ndërlikuar.

“Wonderland është një rutinë shumë komplekse në skenë. Nëse do të kishim një shkallë nga një në 10, kjo është padyshim një 8.5. Më pëlqejnë marifetet. Më pëlqen të bëj gjëra që bien. Nuk kam frikë nga lartësitë”, shtoi ajo./21Media / KultPlus.com

Të ngjajshme