‘Baresha’ e Nexhmije Pagarushës në versionin e instrumentalit me kitarë (VIDEO)

22 Mars, 2019 - 10:05 am

Këngën “Baresha” nga Nexhmije Pagarusha, shumë këngëtarë e sjellin në versione të ndryshme.

Edhe instrumentistët i kanë kushtuar kohën e tyre kësaj melodie legjendare. Pëllumb Qerimi ka postuar një video në Facebook ku e sjellë bareshën në versionin e tij, instrumental me kitarë.

Qerimi ka marrë komente pozitive për shndërrimin e këngës së Bilbilit të Këngës Shqiptare në këtë formë.

“Baresha” është ndoshta kënga më e mirë shqipe, e sjellë në formën më të mirë nga Nexhmije Pagarusha vite më parë, dhe mbetet një këngë që i bën ballë kohës dhe gjeneratave. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme