Bateristi Ronnie Tutt, vdes në moshën 83 vjeçare

17 Tetor, 2021 - 2:30 pm

Bateristi Ronnie Tutt ka vdekur në moshën 83 vjeçare.

Tutt ishte më i njohur për interpretimin e goditjeve për Elvis Presleyn dhe ishte anëtar i grupit të legjendës së “rock n roll” për gati një dekadë deri në vitin 1977, kur vetë Presley vdiq.

“Të gjithë ne u trishtuam shumë kur mësuam për vdekjen e Tutt. Përveç që ishte një baterist legjendar, ai ishte një mik i mirë për shumë prej nesh këtu në Graceland. Ne u kënaqëm sa herë që ai na bashkohej këtu për të festuar Javën e Elvisit, Ditëlindjen e Elvisit dhe shumë raste të tjera të veçanta”, shkruhet në njoftimin e vdekjes së tij. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme