Bendi britanik shënon rekord, i treti në histori sa i përket të ardhurave nga turnetë

20 Nëntor, 2017 - 9:00 am

Grupi britanik është futur në listën e tureve më të paguara në histori, shkruan KultPlus.

Bendi Coldplay ka grumbulluar 523 milionë dollarë nga turneu, dhe një gjë e tillë është konfirmuar pas koncertit të 114-të.

Vetëm dy grupe kanë pasur suksese me turnetë, sa i përkët të hyrave, U2 që fitoi 784 milionë dollarë, në turneun përgjatë viteve 2009-2011 dhe Rolingstones, që patën fituar 558 milionë dollarë. Turneu i Codlplay filloi në Buneos Aires, në mars të vitit 2016 dhe turi i këtij bendi llogaritet të jetë përcjellë nga 5.5 milionë dollarë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme