“Better is one day” kënga e World Choir Games, marrin pjesë edhe Anton Çivlaku dhe Lumturie Shabani (VIDEO)

29 Mars, 2020 - 8:39 pm

Kori nga Kosova Siparantum është bërë pjesë e projektit “Better is one day” i realizuar në një format virtual të quajtur ‘Virtualchoir’, shkruan KultPlus.com

Udhëhqësi i këtij kori, Memli Kelmendi, përmes një njoftimi të dërguar ka njoftuar për këtë ftesë si dhe për dy përfaqësueset e këtij kori nga Kosova, Anton Çivlaku dhe Lumturie Shabani.

“Me ftesë të World Choir Games, kori #SiparantumChoir është pjesë e këtij projekti “Better is one day” e realizuar në #VirtualChoir. Anton Çivlaku dhe Lumturie Shabani, janë dy përfaqëseuseit e korit Siparantum (përfaqëseus të Kosovës) në mesin e disa shteteve pjesëmarrëse në #WorldChoirGames”, thuhet në njoftim.

KultPlus ju sjell videon e kësaj kënge:

Të ngjajshme