Bilal Hassani zgjedhet përfaqësues i Francës në Eurovision (VIDEO)

27 Janar, 2019 - 10:30 am

Franca ka zgjedhur përfaqësuesin e saj për në Eurovison 2019.

Francën në Tel Aviv do ta përfaqësoj Bilal Hasani me këngën “Roi”, pasi mbrëmë u shpall fitues i “Destination Eurovision” nga votat e jurisë dhe publikut.

Këngëtari tranvestit i cili ka lindur në Paris nga prindër emigrant nga Singapori, ka tërhequr vëmendjen që nga dita kur u zgjodh për të garuar në festivalin kombëtar francez, duke qëndruar në maja të sondazheve të faqeve që merren me lajmet rreth Eurovisionit.

Pjesë e jurisë profesionale ishte edhe këngëtarja kosovare, Rona Nishliu e cila këngën “Roi” e vlerësoi me 10 pikë nga 12 maksimale./Eurovision Kosovo/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme