BTS rikthehet me koncerte në Amerikë

23 Shkurt, 2022 - 11:31 am

Grupi koreano-jugor BTS do të kthehen në Shtetet e Bashkuara për një seri koncertesh në Las Vegas në prill, tha agjencia e tyre të mërkurën, transmeton KultPlus.

Koncertet, pjesë e turneut të tyre “Permission to Dance on Stage” që është ndërprerë nga pandemia, do të mbahen në datat 8-9 dhe 15-16 prill, me shfaqjen e fundit të transmetuar drejtpërdrejt.

Që nga debutimi në vitin 2013, BTS ka udhëhequr një mani globale të K-pop-it me muzikë dhe kërcime tërheqëse, optimiste, si dhe tekste dhe fushata sociale që synojnë fuqizimin e të rinjve, shumë prej të cilëve kanë krijuar baza masive fansash në internet.

Grupi prej shtatë anëtarësh luajti koncertet e tij të para personalisht që nga fillimi i pandemisë në nëntor, në Los Anxhelos dhe javën e kaluar njoftoi se do të organizonte shfaqjet e para për fansat e tyre në shtëpi që nga fillimi i pandemisë, me tre koncerte në kryeqyteti, Seul, muajin e ardhshëm. Lexo më shumë

Të martën, Big Hit tha se V, këngëtarja dhe kompozitori i grupit, emri i vërtetë i të cilit është Kim Tae-hyung, ishte shëruar nga një infeksion koronavirus.

Ai ishte anëtari i pestë i grupit që kontraktoi COVID-19, duke përfshirë tre që rezultuan pozitivë në dhjetor menjëherë pas kthimit të tyre nga shfaqjet në SHBA.

Ndërsa pandemia u përhap në vitin 2020, grupi e shtyu dhe më pas anuloi atë që duhej të ishte turneu i tyre më i madh ndërkombëtar që përfshin gati 40 koncerte. Në vend të kësaj ata mbajtën disa shfaqje në internet./ KultPlus.com

Të ngjajshme