Me def e me harmonikë, studentët amerikanë këndojnë shqip (VIDEO)

23 Janar, 2018 - 1:00 pm

Këngëtarja e njohur shqiptare Merita Halili dhe bashkëshorti i saj Raif Hyseni tash e sa vite praktikojnë mësimin e këngëve shqipe edhe për të huajt, ku këtë shkollë e ndjekin edhe shumë amerikanë, shkruan KultPlus.

Në një video të postuar së fundi shihen studentët amerikanë duke ndjekur këtë kurs, të cilët edhe kanë shprehur dashurinë e tyre për muzikën shqipe, gjithnjë duke potencuar se është shumë e veçantë.
Nën përcjelljen e Raif Hysenit me harmonikë dhe të Merita Halilit me def, studentët amerikanë shihen duke kënduar këngë të njohura shqipe. Për më shumë mund ta ndiqni videon. Videon e ka postuar Rex Myftari. /KultPlus.com


Të fundit

Të ngjajshme