‘Dhe të dua ty, dhe kam frikë nga ty…’ (VIDEO)

7 Nëntor, 2018 - 10:36 pm

Yllka Kuqi sot është këngëtare e zhanreve më të ndryshme muzikore.

Në të kaluarën, ajo krijonte këngë tjera. Një prej tyre është “Dhe të dua ty” të cilën e këndoi në Festivalin Kënga Magjike dhe më pas e solli në një version tjetër me Ardit Gjebrenë.

Me këtë këngë ajo nuk e fitoi festivalin në vitin 2004, por zemrat e fansave të saj.

https://www.youtube.com/watch?v=N81N2e7a4rQ

Kënga është një baladë fantastike e cila u mishërua bukur me zërin e veçantë të Yllkës.

Po e sjellim sot këngën dhe tekstin e saj, në të dy versionet, Yllka vetëm dhe Yllka në duet me Ardit Gjebrenë. / KultPlus.com

Nuk di perse te dua zemër kaq shum
Fjalet qe ti me thua me ven ne gjum
Endrrat vetem prr ty me flasin
Dhe te dua ty dhe te dua ty dhe te dua vetem ty
Dhe te enderroj zerin ta degjoj dhe te puth te perqafoj

REF.
Dhe te dua ty dhe kam frike nga ty
Nje medyshje qe nuk di perse nuk dua ta them
Here jam nje me ty,here jam larg nga ti
E ti largohesh here me dukesh sikur vjen
Jo… une nuk e di perse dyshoj
Sa qudi

Netet yjet ne zemra vijne e pergjojne
Tingujt nga zemra dalin dhe na ngacmojne
Kenget vetem per ty me flasin

Dhe prane teje qendrroj
Dhe ne sy te shikoj
Dhe per ty enderroj
Dhe te puth e kam frike mos te zgjojë
Se kur kthehesh serish une pendohem ta dish
Dhe te dua te dua dyfish

REF.
Dhe te dua ty dhe kam frike nga ty
Nje medyshje qe friksohem un ty do ta thm
Here jam nje me ty,here jam larg nga ti
E si nje dallge ne zemren time iken e vjen

Dhe te dua ty dhe kam frike nga ty
Nje medyshje qe nuk di perse nuk dua ta them
Here jam nje me ty,here jam larg nga ti
E si nje dallge ne zemren time iken e vjen

Sa qudi

Të ngjajshme