Dita Botërore e Muzikës shënohet sot me koncert në kryeqytet

21 Qershor, 2022 - 12:04 pm

‘Fête de la Musiqu’, njohur gjithashtu edhe si Dita Botërore e Muzikës, është një festë vjetore muzikore që zhvillohet më 21 qershor, përcjell KultPlus.

Në Ditën e Muzikës, qytetarëve dhe banorëve u kërkohet të luajnë muzikë jashtë në lagjet e tyre ose në hapësira publike dhe parqe. Organizohen gjithashtu edhe koncerte falas, ku muzikantët luajnë për qejf.

Me muzikë t’mirë e dashni, Dita Botërore e Muzikës do të festohet edhe në kryeqytet.

Sot, në amfiteatrin tek sheshi “Zahir Pajaziti” duke filluar nga ora 15:00, kjo ditë shënohet me një koncert i cili ka mbledhë rreth vetës artistë të njohur të skenës sonë.

Më poshtë po ju sjellim programin e plotë:

21 Qershor 2022

15:00 – 23:00

Sheshi ,,Zahir Pajaziti’’

Amfiteatri pranë Hotelit Grand

15:00 Nezafete Shala dhe grupi

16:00 Zwada

16:45 Jimmy Mustafa Band

17:30 Trampoline

18:15 Visar Kuqi Trio

19:00 Gillespie

19:45 Dj Yll Megi

20:30 Alban Nimani- Asgje sikur Dielli

21:40 Dren Abazi &Zig Zag orkestra. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme