Dita Ndërkombëtare e Jazz-it shënohet në Prishtinë përmes një koncerti në Kino Armata

29 Prill, 2021 - 12:15 pm

30 prilli u vendos nga UNESCO si Dita Ndërkombëtare e jazz-it dhe festohet me qëllim të rritjes së vetëdijes për vlerat e kësaj rryme si një mjet edukativ dhe forcë për paqen, unitetin, dialogun dhe bashkëpunimin e zgjeruar mes njerëzve, shkruan KultPlus.

Për të shënuar këtë datë, Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Kino Armata kanë organizuar një koncert me shumë shpirt për muzikën që nuk kufizohet e ka aftësi të depërtojë në skutat më të thella të shpirtit.

Për të përthekuar më së miri këtë festë, koncerti mbahet me Enes Beu – TRIO dhe Nesim Maxhuni – Quartet.

Eventi mbahet më 30 prill, në ora 19:30, në Kino Armata dhe hyrja është falas.

Koncerti do të mbahet në përputhshmëri të plotë me masat e qeverisë në luftën kundër pandemisë COVID-19. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme