Dua Lipa do performojë mes artistëve në ‘Brit Awards’

24 Janar, 2019 - 11:30 am

Dua Lipa do jetë mes artistëve që do performojë në ‘Brit Awards’ muajin e ardhshëm. Këngëtarja do këndojë së bashku me Calvin Harris, Sam Smith dhe Rag ‘n’ Bone Man.

Yjet e muzikës do ngjiten në skenën e O2 Arena në jug të Londrës më 20 shkurt gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve.

Dua këtë vit është ka marrë 4 nominime në dy kategori ‘British Video’ dhe ‘British Single’, me dy këngët e saj IDGAF dhe One Kiss.

Ndërsa Calvis është nominuar në dy kategoritë ‘British Video’ dhe ‘British Single’ me bashkëpunimin me Dua Lipën, One Kiss.

Të fundit

Të ngjajshme