Dua Lipa do të krijojë një platformë, jep detaje për ‘Service95’

24 Nëntor, 2021 - 3:59 pm

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka njoftuar se do të bëjë lansimin e një platformeje të quajtur “Service95”, shkruan KultPlus.

Lipa në një intervistë për British Vogue ka njoftuar publikun se kjo platformë do të përfshijë shumëçka në të.

Duke filluar nga një buletin, në të cilën 26 vjeçarja do të paraqesë rekomandime, nga udhëtimet, muzika, ushqimi dhe libra të ndryshme.

“Fotografitë e mia janë një blog për jetën time. Tani do të ketë një faqe interneti ku njerëzit mund të shkojnë dhe të kërkojnë në të vërtetë gjithçka.“, tha Dua.

Ajo planifikon të përdorë Service95 për të nxjerrë në pah kauzat filantropike për të cilat ajo kujdeset. Krahasimet me Goop të Gwyneth Paltrow, e cila e nisi si një buletin falas me email që përmban rekomandimet e aktores duken të pashmangshme, por megjithëse universi i Dua-s do të prekë bukurinë dhe mirëqenien.

“Do të ketë shumë zëra të ndryshëm, artikuj interesantë dhe shënimin tim personal për atë që kam bërë dhe çfarë kam zbuluar,” shpjegon këngëtarja. Service95 do të lansohet në fillim të vitit 2022, pikërisht kur ajo përgatitet të nisë turneun e saj botëror Future Nostalgia. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme