Dua Lipa e dyta në listën e artistëve të rinj më të pasur të Britanisë, Ed Sheeran afër të bëhet miliarder

20 Maj, 2022 - 6:50 pm

Sunday Time Music raporton se këngëtari Ed Sheeran mund të bëhet muzikanti i parë miliarder britanik, ku thuhet se pasuria e tij u rrit me 47.2 milionë funte, shkruan DailyMail.

Kantautori i “Suffolk”, 31 vjeç, zë vendin e 10-të në listën vjetore të artistëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë me një pasuri totale të vlerësuar prej 260 milionë funtesh (307 milionë euro), përcjell KultPlus.

Në anën tjetër, pasi rriti pasurinë e saj me 24 milionë funte (28.3 milionë euro) në një total prej 60 milionë funtesh (70 milionë euro), këngëtarja Dua Lipa ngjitet në vendin e dytë në listën e muzikantëve të rinj, duke u barazuar me grupin e vajzave Little Mix.

– Lista me muzikantët më të pasur sipas Sunday Time Music

 1. Sir Paul McCartney – 865 milionë funte
 2. U2 – 625 milionë funte
 3. Lord Lloyd-Webber – 495 milionë funte
 4. Sir Elton John – 395 milionë funte
 5. Sting – 320 milionë funte
 6. Sir Mick Jagger – 318 milionë funte
 7. Keith Richards – 303 milionë funte
 8. Olivia dhe Dhani Harrison – 295 milionë funte
 9. Sir Ringo Starr – 285 milionë funte
 10. Ed Sheeran – 260 milionë funte
 • -Lista me muzikantët 30 vjeç e poshtë
 1. Harry Styles – 100 milionë funte
 2. Dua Lipa – 60 milionë funte (të përbashkëta)
 3. Little Mix – 60 milionë funte (të përbashkëta)
 4. Niall Horan – 52 milionë funte
 5. Louis Tomlinson – 48 milionë funte
 6. Liam Payne – 44 milionë funte
 7. Zayn Malik – 36 milionë funte
 8. Sam Smith – 34 milionë funte
 9. Stormzy – 26 milionë funte
 10. Lewis Capaldi – 19 milionë funte /KultPlus.com

Të ngjajshme