Dua Lipa e nominuar për çmimin “Artistja më e mirë e vitit” krahas ikonave të muzikës

8 Prill, 2022 - 5:15 pm

Këngëtarja e cila po shijon suksese të mëdha në industrinë e muzikës dhe realisht është shndrruar në një ikonë të muzikës pop dhe asaj dance, Dua Lipa, është nominuar për nëntë çmime në Billboard Music Awards, shkruan KultPlus.

Së bashku me Adele, Doja Cat, Olivia Rodrigo, Taylor Swift edhe Dua Lipa është në mesin e të nominuareve për kategorinë “Artistja më e mirë e vitit”.

Në kohën kur Lipa është duke mbajtur turneun e saj të albumin “Future Nostalgia”, ajo është duke shijuar suksese të panumërta. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme