Dua Lipa jep një lajm për festivalin “Sunny Hill” në Kosovë

4 Qershor, 2019 - 9:30 am

Parku i kryeqytetit të Kosovës, Gërmia, do të jetë nikoqir i edicionit më të ri të festivalit “Sunny Hill”.

Ky i fundit organizohet nga babai i këngëtares së famshme shqiptare, Dua Lipës, Dukagjinit, i cili edhe vetë ka qenë dikur këngëtar i grupit “ODA”.

Tashmë kanë dal në shitje biletat e festivalit, të cilën gjë e ka bërë të ditur Dua përmes rrjeteve sociale.

Megjithatë, pos 23-vjeçares që do të jetë në Kosovë, nuk është bërë e ditur se kush do të performojë këtë vit në Prishtinë.

Në fakt, Dua do të jetë vetëm si spektatore dhe se këtë vit nuk do të këndojë ndonjë këngë në festival.

Ndryshe, vitin e kaluar, përveç Lipës, pjesëmarrës ishin edhe DJ i famshëm Martin Garrix, reperi Action Bronson dhe Gashi. /Telegrafi/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme