Dua Lipa: Koncerti ka qenë shfaqja jonë solo më e madhja ndonjëherë dhe kjo në ditën e Pavarësisë (FOTO)

30 Nëntor, 2022 - 7:11 pm

Koncerti i yllit me famë botërore Dua Lipa, është vlerësuar si koncerti më i ndjekur në histori i realizuar nga një artiste e vetme.

Me një pjesëmarrje prej rreth 200 mijë personash, shfaqja që dhuroi falas më 28 Nëntor, Dua Lipa ka kaluar rekordin e vendosur nga Tina Turner në 1988.

Atmosfera e krijuar mbrëmjen e 28 nëntorit do të mbetet gjatë në mendjen e mijëra të rinjve e të rejave që mbushën plot sheshin Skënderbej për të parë duke performuar, Dua Lipën, e cila përmbylli në Tiranë turin e saj botëror “Future Nostalgia”.

Me këtë rast, sot nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ylli botëror Lipa ka thënë se koncerti ka qenë më i madhi ndonjëherë në gjithë turneun e tyre, dhe kjo pikërisht në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Më poshtë KultPlus ua sjell postimin e saj të plotë:

94 shfaqje në të gjithë botën në një vit dhe duke i dhënë fund në Tiranë, Shqipëri për rreth 200 mijë njerëz ~ shfaqja jonë më e madhe solo EVER~ në ditën e pavarësisë!!! ~ Gjithçka që mund të them janë falënderimet më të thella ndaj një viti që më ka shtyrë të rritem përtej çdo gjëje që mund të kisha imagjinuar me njerëzit më të mirë për ta ndarë këtë sukses. “NOSTALGJIA E ARDHMËS” PËRGJITHMONË“, ka shkruar Lipa.

Fotografitë nga Tom Pullen / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme