Dua Lipa me rekord historik, artistja e parë që ka gjashtë këngë me mbi 1 miliard transmetime

12 Shkurt, 2022 - 11:25 pm

Kënga “Scared to be lonely”, një bashkëpunim mes Dua Lipës dhe Martin Garrix ka arritur shifrën e 1 miliardë transmetimeve në platformën muzikore “Spotify”, shkruan KultPlus.

Lipa dhe Garrix kanë arritur një shifër të jashtëzakonshëm të transmetimeve, këngë e cila u vlerësua shumë nga adhuruesit e dyshes.

Me këtë shifër të arritur, Lipa tani është artistja e parë në histori të platformës “Spotify”, e cila ka gjashtë këngë që kanë arritur mbi 1 miliardë transmetime.

26 vjeçarja aktualisht është në turneun e saj “Future Nostalgia Tour”, ku do të udhëtojë nëpër disa vende të botës.

Në anën tjetër, Dua Lipa ka njoftuar se është duke punuar në albumin e saj të dytë. /KultPlus.com

Të ngjajshme