Dua Lipa debutoi në Javën e Modës në Milano, dha një moment epik në pasarelën e Versaces (FOTO/VIDEO)

25 Shtator, 2021 - 9:17 am

Dua Lipa ka shkëlqyer në hapjen e shout të markës së famshme “Versace” dje, në Javën e Modës në Milano të Italisë.

Shumë fytyra të famshme ecën në pistë në shfaqjen Versace të Pranverës/Verës 2022 në Javën e Modës në Milano, por të gjithë sytë ishin te Dua Lipa ndërsa ajo bëri debutimin e javës së saj të modës. Këngëtarja hapi dhe mbylli shfaqjen, e cila përmbante një fonogram të përbërë nga këngët e krijuesit dhe burra pa këmishë që mbanin një tendë me shalle mëndafshi mbi modelet.

“Physical” filloi të luante mbi altoparlantët ndërsa Lipa filloi shfaqjen, duke dalë në pamjen e saj të parë, një fustan xhaketë sportive i zbukuruar me këmbët e sigurisë të markës, këtë herë në një sërë ngjyrash të ndritshme. Këngëtarja kishte veshur shtesa të gjata dhe të drejta të Donatella-s në ngjyrën e saj natyrale të flokëve, teksa ecte në mënyrë të qëndrueshme.

Para se të mbaronte koha, Lipa u shfaq përsëri, duke e mbyllur shfaqjen në një set vezullues shkëlqyes me dy pjesë. Këngëtarja arriti në fund të pistës dhe nxori gjuhën jashtë kur goditi kthesën. Ajo më pas u bashkua me Donatella për harkun e saj të fundit, duke e forcuar pozitën e saj si muza më e re e Versace.

Ndërsa kjo shënon herën e parë të Lipa në pistë, këngëtarja është përfshirë me Versace për disa kohë tani. Ajo ka veshur pamjen në shumë qilima të kuq, përfshirë Çmimet Grammy 2021 dhe Met Gala 2019. Ajo ishte gjithashtu përfaqësuese e fushatës së Versace -s në vjeshtë/dimër 2021.

Dua është e njohur që moti për besnikërinë që ka ndaj Versaces. Si fytyrë e reklameve të këtij brendi të modës, Dua llogaritet më shumë se një zëdhënëse e tij.

Dizajnet e Donatella Versaces përbëjnë pjesën më të madhe që këngëtarja 25-vjeçare dhe stilisti i saj Lorenxo Posocco, zgjedhin për paraqitjet e yllit të muzikës. / KultPlus.com

Të ngjajshme