Dua Lipa takohet me shkrimtaren e njohur (FOTO)

2 Gusht, 2018 - 1:30 pm

Ylli botëror me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa së fundmi ka arritur në Toronto, atje ku ka interpretuar para mijëra fansave, shkruan KultPlus.

Përveç shumë fansave, për ta takuar Dua Lipën ka shkuar edhe shkrimtarja Rupi Kaur e cila është një nga shkrimtaret më të njohur të gjeneratës së re dhe cilësohet si shkrimtarja e “Instagramit”, pasi që u bë e njohur pikërisht përmes kësaj platforme, duke mbledhur shumë lexues të cilët dëshironin t’i lexonin vargjet e saj të shkurtra.

Pasi që kanë shijuar këtë takimi, Dua Lipa e ka falënderuar shkrimtaren që ka ardhur për ta takuar në koncertin e saj dhe për librat që i ka dhuruar, duke e quajtur atë zëri i gjeneratës së saj.

“Dua Lipa, shoqja ime e dashur, faleminderit që erdhe në koncertin time, faleminderit për librat që m’i solle dhe për fjalët e ëmbla dhe që je zëri i një gjenerate. Të duam”, ka shkruar Dua Lipa në “Instagram”.

Dua Lipën e ndanë një javë nga ardhja në Prishtinë për të interpretuar në Festivalin Ndërkombëtar “Sunny Hill”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme