Dua Lipa zbulon ‘rregullat e reja’ për 2019

20 Janar, 2019 - 5:00 pm

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare u nominua me dy çmime në Grammy dhe me 4 çmime në BRIT Awards. Dhe ylli i muzikës ka zbuluar prioritetet e saj për vitin 2019. Padyshim që fansat e saj do jenë shumë të lumtur nga lajmi që Dua zbuloi.

Ylli i ‘New Rules’ tha se publikimi i albumit të dytë është prioriteti i saj këtë vit.

Duke folur për Rolling Stone, Dua tha: “Po punoj me të vërtetë shumë për të nxjerrë albumin e ri. Këto janë rregullat e reja që do u përmbahen. Do jem në studio për tu siguruar që do kthehem me gjëra zbavitëse për të gjithë.” Dua Lipa pritet të nxjerrë këngën ‘Sëan Song’ më 24 janar, që do jetë kolona zanore e filmit ‘Alita’.

Dua Lipa, verën e vitit të kaluar ka kënduar pothuajse të gjitha këngët e saj në koncertin e mbajtur në Prishtinë. Ajo i dhuroi publikut një mbrëmje të paharruar në kuadër të festivalit “Sunny Hill” që u mbajt për tri ditë radhazi në periferi të Prishtinës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme