E shoqëruar nga Presidentja Vjosa Osmani, Dua Lipa do të nderohet me çmim ndërkombëtar nga Këshilli Atlantik

10 Nëntor, 2021 - 12:04 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta shoqërojë këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa, në ceremoninë e Këshillit Atlantik, shkruan KultPlus.

Osmani pritet që të marrë pjesë në mbrëmjen ceremoniale të Këshillit Atlantik në Washington dhe do të jap një fjalim special, me ç’rast Dua Lipa do të nderohet me çmimin e “Lidershipit Artistik të Shquar”.

Gjatë vizitës zyrtare, Osmani është takuar edhe me regjisoren Blerta Basholli, pasi filmi “Zgjoi” është duke u transmetuar në një festival të filmit.

Yllka Gashi, Vjosa Osmani, Dua Lipa dhe Blerta Basholli janë parë shumë të buzëqeshura në disa fotografi së bashku, të publikuara nga fondacioni “Sunny Hill News”.

Këngëtarja me origjinë nga Kosova po nderohet jo vetëm që është “një nga muzikantët më me ndikim në botë”, por edhe mbështetja në një sërë kauzash bamirësie dhe “fuqizimi i gjeneratës së ardhshme të liderëve dhe muzikantëve ballkanikë”.

Mbrëmja gala do të shërbejë gjithashtu për të festuar 60-vjetorin e Këshillit Atlantik, i cili promovon udhëheqjen konstruktive të Shteteve të Bashkuara së bashku me aleatët globalë./KultPlus.com

Të ngjajshme