Ed Sheeran: Ceremonitë për ndarjen e çmimeve janë të mbushura plot me fyerje dhe urrejtje

15 Shtator, 2021 - 6:00 pm

Pasi mori pjesë në ‘MTV Video Music Awards’ në Nju Jork, këngëtari Ed Sheeran i përshkruan këto ngjarje si ngjarje të mbushura plot me njerëz që duan që njerëzit e tjerë të dështojnë, transmeton KultPlus.

Ai i ka përshkruar ato si “të tmerrshme” dhe pranoi se ai shpesh i lë këto ngjarje duke u ndjerë i trishtuar.

Pas paraqitjes së tij në ‘MTV VMA’ në Nju Jork më 12 shtator, ai tha për Audacy’s The Julia Show: “Këto ngjarje janë të mbushura me pakënaqësi dhe urrejtje ndaj të tjerëve dhe është një atmosferë mjaft e pakëndshme. Thjesht shumë njerëz duan që njerëzit e tjerë të dështojnë dhe kjo nuk më pëlqen. “

Ai e largoi fajin nga kolegët e tij muzikantë duke thënë se “të gjithë artistët janë njerëz të ëmbël, por ata janë të rrethuar nga entuziastë që duan që edhe ata të fitojnë.”

Sheeran tha se ceremonitë amerikane ishin më të këqija se ato në Mbretërinë e Bashkuar, ku “të gjithë dehen dhe askush nuk kujdeset vërtet se kush fiton ose humbet”.

Ai tha se ndjenjat e tij ishin të zakonshme në mesin e bashkëmoshatarëve të tij. “Njerëzit kanë të njëjtën ndjenjë si unë në ato shfaqje çmimesh. Unë kam folur me njerëzit dhe ata thonë: ‘Unë thjesht u ndjeva në depresion më vonë… Është një atmosferë vërtet, vërtet e tmerrshme të jesh atje. Unë gjithmonë largohem duke u trishtuar dhe nuk më pëlqen. “./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme