“Edhe një herë” nga Armend Regjepagiqi

29 Gusht, 2020 - 2:00 pm

Armend Regjepagiqi është njëri nga artistët më eminent në vend, i cili është i njohur për këngët e tij të cilat janë të tejkohore. Ata dëgjohen sot siç janë dëgjuar vite më parë kur janë publikuar, shkruan KultPlus

“Edhe një herë”, është një nga baladat e tij të njohura me një tekst me gjuhë metaforike, me një shije të hollë artistike si dhe një interpretim të fuqishëm nga artisti Regjepagiqi.

KultPlus ju ofron këtu tekstin si dhe videon e kësaj kënge:

“Ka shume dite
qe pikellimi me mban
Si nje semundje e rende
Qe bar nuk ka e s’me le te jetoj
Ka shume dite
qe rruget perhere na jane ndare
E ditet e mija
nete e mija kot une i harxhoj

A ka ne bote
kudo arsye per kete vuajtje
O me beso
se faj nuk kam qe forca po me le

Se cdo dite e re me tregon
se ishte e kote tere kjo pritja ime
dhe mundi im dhe enderrat per dashuri

REF.:
Edhe nje here o vec edhe nje here
Kenget qe i kendoj
te kam o kujt te ja dhuroj
Edhe nje here o vec edhe nje here
Gjakun o prap ta ndez
Veq nje mengjes me ty ta pres
Edhe nje here o veç edhe nje here
Te te takoj e veç nje çast gezimi
ta jetoj me ty
Edhe perhere ti mbylli syte
ne kete rruge pa te vetmen dashuri
Edhe nje here o mos te vdes pa t’pa,
pa t’pa edhe nje here
Vetem edhe nje here

Dicka e rende sikur hyri ne mua
Me shtrengon e po dhemb
Ma mori sigurine
nuk jam i njejti ai njeri
Dhe çdo dite e re me tregon
se ishte e kote tere kjo pritja ime
dhe mundi im dhe enderrat per dashurin

REF.:
Edhe nje here o veç edhe nje here
Te te takoj e veç nje çast gezimi
ta jetoj me ty
Edhe perhere ti mbylli syte
ne kete rruge pa te vetmen dashuri
Edhe nje here o mos te vdes pa t’pa,
pa t’pa edhe nje here
Vetem edhe nje here”

Të fundit

Të ngjajshme