Edhe Shqipëria do të marrë pjesë në Eurovizion 2019

18 Shtator, 2018 - 9:40 pm

Shqipëria e ka konfirmuar pjesëmarrjen në Eurovizionin e vitit 2019-të.

Eurovision Song Contest do të mbahet në Izrael në majin e vitit 2019-të. Shqipëria e ka konfirmuar pjesëmarrjen ndërsa kënga përfaqësuese si gjithmonë do të jetë kënga fituese e Festivalit të RTSH-së, i cili mbahet në muajin dhjetor.

RTSH ka hapur aplikimin por nuk ka një datë të caktuar deri kur mund të aplikohet me këngë, shkruan KultPlus.

Shqipëria ka debutuar në Eurovizion në vitin 2004, ndërsa rezultatet më të mira i kanë shënuar Rona Nishliu, Anjeza Shahini dhe Eugent Bushpepa. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme