Edi Rama: Aleksandër Lalo, poeti i tastierës

20 Nëntor, 2017 - 1:43 pm

Mbrëmë është ndarë nga jeta kompozitori i njohur shqiptar Aleksandër Lalo, i cili njihet për një punë të shkëlqyer në fushën e tij, shkruan KultPlus.

Ai poashtu ka punuar kolonat zanore të shumë filmave shqiptarë dhe vdekja e tij ka prekur jo vetëm artistët. Kryeministri shqiptar Edi Rama ka shprehë dhimbjen për humbjen e kompozitorit.

“Aleksandër Lalo, poeti i tastierës u nda nga jeta duke lënë pas një pemë të bukur mbushur plot me cicërima. U prehtë në paqe”, ka shkruar Rama në facebook./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme