Elina Duni prezantoi albumin e saj “Partir” në festivalin Suoni Mobili

13 Korrik, 2018 - 3:40 pm

Këngëtarja Elina Duni ka sjellë para të pranishmëve në festivalin “Suoni Mobil”, këngët nga albumi i saj i ri “Partir”, shkruan KultPlus.

Festivali shtegtues i njohur si “Suoni Mobili” ka mirëpritur tre këngëtarë të njohur në Zvicër, Colin Vallon, Ericka Stucky dhe shqiptaren Elina Duni.

Në Suoni Mobili, Elina Duniu u paraqit me albumin e saj të ri “Partir”, një album që përfshinë muzikën tradicionale të Zvicrës duke e ndërthurur atë me atë të Shqipërisë, Kosovës, Armenisë dhe Andaluzisë.

Festivali Suoni Mobili vazhdon deri më 4 gusht duke sjellë artistë nga 20 vende nga bota me 44 koncerte dhe do të kthehet në Milano më 23, 24 dhe 25 korrik për tre koncerte në Castello Sforzesco në Milano me Huntertones (USA), Naughty Professor (USA) and Giovanni Falzone./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme