займ на карту онлайн потребительский кредит

Elina Duni sjell në nëntor “Lost Ships”, një album dedikuar emigrantëve

29 Shtator, 2020 - 10:30 pm

Tashmë një këngëtare e njohur e muzikës Jazz në Shqipëri, Zvicër e më gjerë, Elina Duni do të sjell në nëntor albumin e saj të ri “Lost Ships”, një album i dedikuar të gjithë emigrantëve.Promovimi i këtij albumi do të nisë me disa koncerte në tetor, konkretisht më datat 16 dhe 17 tetor në Gjenevë. Albumi është një bashkëpunim me muzikantin anglez të muzikës Jazz, Rob Luft.

Elina Duni në moshën pesë vjeçare filloi studimet për violinë e që nga ajo kohë lidhja e saj me muzikën vetëm u forcua. Në vitin 1991 Elina u largua në Zvicër së bashku me mamanë e saj, shkrimtaren Besa Myftiu.

“De Saussure” ishte shkolla artistike ku Duni zbuloi jazz-in dhe e gjeti veten në këtë rrymë muzikore./ KultPlus.com

Të ngjajshme