Ermal Meta, i ftuar special në Festivalin e RTSH-së

10 Dhjetor, 2018 - 12:30 pm

Këngëtari i njohur shqiptar Ermal Meta do të jetë mysafir special i edicionit të 57-të të Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar, shkruan KultPlus.

Ermal Meta, fitues i Sanremos dhe përfaqësues i Italisë në Eurovizion, do të paraqitet me këngët e tij në këtë festival, dhe është paraqitja e parë nëpër festivale të Shqipërisë, duke mos përfshirë koncertin e tij që e ka realizuar brenda këtij viti, nën organizimin e Bashkisë së Tiranës.

Tash për tash është zbuluar vetëm Ermal Meta, mbetet të shihet nëse do të merr pjesë edhe ndonjë këngëtarë tjetër./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme