Ermal Meta shkëlqen në Sanremo, i pari në klasifikim nga votat e publikut (VIDEO)

4 Mars, 2021 - 11:15 am

Ermal Meta ka shkëlqyer dje në Sanremo me performancën e tij. Ai garon me këngën “Un millione di cose da dirti”.

Kënga e Ermalit i bëri për vete të gjithë pasi solli poezinë e dashurisë së vërtetë në Sanremo shkruan Vanity Fair Italia. Ndërkohë që këngëtari është vlerësuar shumë nga kritika.

Sipas klasifikimit paraprak bazuar në votat e publikut të shprehura në natën e parë dhe të dytë të Sanremos këngëtari shqiptar kryesor listën për 26 artistët Big.

“Pa emër unë, pa emër ti. Dhe flasim derisa të mos na duhet më një emër. Pa nxitim unë, pa nxitim ti. Butësisht prekim njëri tjetrin për tu kuptuar më shumë”. Kështu nis teksti i këngës “Një milionë gjëra për të thënë” që është përcaktuar si teksti më poetik i festivalit që prek telat e shpirtit.

Rikthimi pas tre vitesh në Sanremo, pas fitores me Fabrizio Moro në Sanremo dhe vendit të pestë në Eurovision Ermali e nis me një këngë dashurie mjaft intime që vetë ai e kishte krijuar tre vite më parë dhe që mbeti në sirtar për një kohë të gjatë pasi artisti dëshironte ta paraqiste në Sanremo dhe gjet momentin e duhur, pikërisht këtë vit në të cilin të gjithë kemi rizbuluar vlerën dhe afërsinë me njëri-tjetrin. / Diaspora shqiptare / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme