Ermal Meta sjell këngën e re “Stelle Cadenti” (VIDEO)

10 Gusht, 2021 - 3:00 pm

Këngëtari shqiptar i cili jeton dhe vepron në Itali, Ermal Meta ka publikuar këngën e tij të re “Stella Cadenti” e që në shqip do të thotë “yll qe shkelqen”.

Meta përmes një postimi ka njoftuar për publikimin e këngës, shkruan KultPlus.

 “Vazhdoni të shikoni qiellin dhe të shprehni dëshirat tuaja, por mbi të gjitha vazhdoni të luftoni për t’i realizuar ato!”- ka shkruar Meta në profilin e tij në Instagram.

Ermal Meta është aktiv në skenën muzikore në Itali. Ai fitoi festivalin e Sanremos në vitin 2018 me këngën “Non Mi Avette Fato Niente” me të cilën së bashku me Fabrizio Moro përfaqësoi Italinë në Eurovision.

Ai ka lindur në Fier, Shqipëri, por ishte shpërngulur në Itali që i vogël./KultPlus.com

Të ngjajshme