Ermonela Jaho e ftuar speciale në Skenën e Muzikës Serioze Shqiptare

17 Maj, 2022 - 3:46 pm

Më datën 22 maj në fillim në ora 20:30 në Filharmoninë e Maqedonisë do të  fillojë edicioni i 10-të i Skenës së Muzikës Serioze Shqiptare.

Këtë vit e ftuara speciale do të jetë sopranoja shqiptare e cila vepron në Itali, Ermonela Jaho, bashkë me pianisten Pantisilena Jaho, ndërsa, mysafire e mbrëmjes do të jetë sopranoja Besarta Murtezani.

Ermonela Jaho është sopranoja me famë botërore, me një energji të jashtëzakonshme. Ajo është stolisur me shumë çmime për veprimtarinë e saj dhe Shkupi këtë të diel e ka nderin që të dëgjojë zërin e saj.

Të interesuarit që duan ta ndjekin këtë koncert, biletat mund t’i blejnë: KËTU. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme