Erza Muqolli pjesë e “Ramë Lahaj International Opera Festival”

4 Korrik, 2022 - 9:49 am

“Ramë Lahaj International Opera Festival”, festivali i parë Operistik në Kosovë po vjen me edicionin e dytë, ku dita ditës po shpalosen edhe emrat që do të jenë pjesë e festivalit, shkruan KultPlus.

Tenori i famshëm shqiptar, Ramë Lahaj ka bërë të ditur se ky edicion po vjen më shumë befasi dhe yjet nuk do të mungojnë.

Sot është zbuluar një tjetër yll që do të jetë pjesë e festivalit. Bëhet fjalë për Erza Muqollin, zërin që të rrëqeth mishin sa herë që e dëgjon.

Erza Muqolli është këngëtare e re nga Kosova që ka treguar talent të jashtëzakonshëm që në moshë të vogël. Filloi të studionte Piano dhe Këndim në Shkollën e Muzikës së Sarralbe që në moshën 7 vjeçare. Karriera e saj artistike nisi kur ajo mori vendin e 3-të në sezonin e 9-të të France’s Got Talent. Ajo ka qenë anëtare e një grupi muzikor fëmijësh të quajtur Kids United, si pjesë e fushatës së UNICEF-it në Francë. Ata kanë publikuar shumë singles dhe albume të cilët janë vlerësuar gjerësisht. Publikimet e saj solo, ndër të tjerë përfshijnë single-in e titulluar “Je chanterai” dhe albumin e saj titulluar Erza Muqolli.

Kujtojmë që festivali RLIOF do të mbahet mes datave 21-31 korrik me qëllim që rreth vetes të ketë edhe mërgimtarët. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme