Eurovision prezanton fotografitë zyrtare të këngëtarëve pjesëmarrës, Jonida e mahnitshme (FOTO)

9 Prill, 2019 - 10:39 am

Përfaqësuesja e Shqipërisë për në Eurovision, Jonida Maliqi, këto ditë dha performancën e parë për në Eurovision, shkruan KultPlus.

Kjo performancë erdhi në kuadër të “Eurovision in Concert” që i paraprinë spektaklit të njohur dhe u mbajt në Amsterdam.

Jonida shkëlqeu gjatë interpretimit të këngës “Ktheju tokës” dhe u duartrokit shumë nga publiku.

Eurovision tashmë ka prezantuar edhe fotografitë zyrtare të këngëtarëve pjesëmarrës të këtij edicioni.

Jonida Maliqi edhe kësaj radhe na vjen tejet e veçantë dhe me një stil unik që atë e karakterizon.

Fotografitë e Jonidës po pëlqehen shumë edhe nga fansat.

Kujtojmë që Shqipëria do të performoj në natën e dytë të festivalit, e 14-ta  me radhë.

Eurovisioni do të nis më datë 14 maj dhe finalja e madhe do të mbahet më 18 maj në Izrael.

Këtë vit kënga përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovision do të këndohet në gjuhën shqipe, andaj teksti i shkruar nga Eriona Rushiti nuk do të përkthehet e të përshtatet siç ka ndodhë me shumicën e këngëve shqiptare që janë prezantuar në Eurovision. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme