Filharmonia e Kosovës paralajmëron koncertin për hapjen e sezonit të ri

25 Gusht, 2017 - 10:15 am

Ndër eventet që priten me padurim nga publiku, janë edhe koncertet nga Filharmonia e Kosovës dhe pa humbur kohë tashmë është paralajmëruar koncerti i parë për hapjen e sezonit të ri, shkruan KultPlus.

Filharmonia e Kosovës do të hap sezonin e ri më datë 1 tetor me një koncert i cili do të mbahet në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sportit.

Këtë koncert do ta dirigjojë Boian Videnoff i cili kthehet në Prishtinë për herë të katërt dhe tashmë është shndërruar në një mik të Filharmonisë së Kosovës.

Po ashtu, bashkë me të do të jenë edhe dy solistë mysafir të jashtëzakonshëm, pianistja Maria Meerovitch dhe trumbetisti më në zë i kohës, virtuozi Sergei.

Në program do të interpretohen vepra nga Haydn, Tchaikovsky dhe Brahms.

Filharmonia e Kosovës premton një nga koncertet që do t’i mbani mend gjatë.

Koncerti do të mbahet më datë 1 tetor në ora 20:00 në Sallën e Kuqe, Prishtinë. / KultPlus.com

Të ngjajshme