Fondacioni i Dua Lipës do të ndajë mbi 100 mijë euro për fëmijët e Kosovës

21 Qershor, 2018 - 11:30 pm

Dukagjin Lipa, babai i këngëtares të famshme Dua Lipa ka njoftuar se nuk kanë mbetur edhe pak javë kur edhe do të ndahen publikisht mbi 100 mijë euro për organizatat e ndryshme që merren me fëmijë dhe komunitete të nën-përfaqësuara, shkruan KultPlus.

Këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet rrjetit social facebook, pasi që njëra nga mediet e Kosovës ka publikuar një shkrim, se fondacioni i Dua Lipës nuk ka ndihmuar ashtu sikurse ishte paralajmëruar me rastin e mbajtjes së koncertit të fundit në Prishtinë, ku edhe ishte premtuar se të hyrat nga ky koncert do të shkojnë për bamirësi.

“Nëse jo e vetmja, atëherë jemi njëra ndër iniciativat e pakta private e cila e bën një donacion në këtë vlerë. Dhe përpos fondeve direkte, për më pak se një javë, ne e kemi promovu Kosovën në disa nga mediat më të mëdha botërore. Fondacioni i ka mbajtur mjetet e ngrira, pikërisht sepse nuk ka dashur që ato t’i ndajë në kohë zgjedhjesh, kur Dua Lipa e ka pasur mundësinë e vetme për të ardhë në Kosovë. Të gjitha pohimet tona kemi me i dokumentu me detaje”, ka shkruar Lipa./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme