Fotografi të fshehta të David Bowie para se të bëhej i famshëm (FOTO)

8 Janar, 2022 - 2:15 pm

Janë bërë publike disa fotografi të papara deri më sot të këngëtarit dhe aktorit të njohur David Robert Jones, i njohur si David Bowie, i cili vdiq më 10 janar të viti 2016, përcjell KultPlus.

Fotografitë janë bërë në vitin 1967, atëherë kur David Bowie, ishte 20 vjeçar dhe njihej si Davie Jones, shkruan ‘W Magazine’.

Fotografitë janë bërë në kohën kur David po punonte në albumin e tij të parë debutues me titull ‘1967’, të cilat u shkrepën nga dora e vëllait të shokut, të David, Gerald Fearnley i cili ishte fotograf, i cili ka ruajtur fotografitë që nga atëherë.

‘Nuk e mbaj mend se pse i kam marrë ato fotografi të David, ndoshta se pse unë kam qenë i vetmi që kam pasur një kamerë dhe një studio në atë kohë’, ka thënë Gerald Fearnley.

Tani këto fotografi të papara, të ikonës së muzikës Bowie, në kohën kur ai ishte 20 vjeçar, Gerald Fearnley, do t’i publikoj në një libër të titulluar ‘Portraits of an Artist as a Young Man’, i cili këtë muaj do të dalë në Edicionet e botimit ACC.

Disa nga këto fotografi mund t’i shihmi më poshtë. /KultPlus.com

Të ngjajshme