‘Fustanin që ta solla mbrëmë, a s’e vesh moj për hatrin tim’ (VIDEO)

22 Mars, 2023 - 10:00 pm

Parashqevi Simaku është një këngëtare e njohur shqiptare ndërsa repertori i saj përfshin një numër të madh këngësh e interpretimesh.

Njihet për zërin e saj të veçantë dhe të ëmbël, duke bërë kështu që ti jep jetë artit të saj, shkruan KultPlus

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavajë dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitor të talentuar

KultPlus jus jell këngën ‘’Fustanin që ta solla mbrëmë’’, nën intepretimin e këndshëm të Parshqevi Simakut

Bashkangjitur gjeni videon dhe tekstin e këngës:

Fustanin që ta solla mbrëmë,
a s’e vesh moj për hatrin tim.
Fustanin që ta solla mbreme,
a s’e vesh moj për hatrin tim

Aman a s’e vesh moj për hatrin tim,
se jam rritur jetim,
Aman a s’e vesh moj per hatrin tim,
se jam rritur jetim

Fustanin o me lule shumë,
a s’e vesh moj për hatrin tim.
Fustanin o me lule shumë,
a s’e vesh moj për hatrin tim.

Aman a s’e vesh moj për hatrin tim,
se jam rriturë jetim
Aman se jetim jam rriturë,
me kulaç moj të siturë. /KultPlus.com

Të ngjajshme