Intervista e rrallë e Adelina Ismailit: Uroj që në vitin 1990-të të ketë paqe dhe liri (VIDEO)

9 Nëntor, 2017 - 10:17 am

Diva e muzikës shqip, Adelina Ismaili, tash sa kohë po qëndron larg medieve por jo edhe larg adhuruesve të saj, shkruan KultPlus.

Ajo pavarësisht që ka disa vite që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri, vazhdon të kujtohet nga fansat dhe nga mediet shqiptare.

Kësisoj së fundmi, Radio Televizioni i Kosovës ka publikuar një video nga arkivat e televizionit, duke transmetuar një intervistë të rrallë të këngëtares Ismaili të realizuar në vitin 1989.

Asokohe Adelina Ismaili ishte vetëm 10 vjeç, dhe si gjithmonë që ka ditur të ngrit lartë kauza të shumta, edhe në atë moshë, ajo për vitin e ri 1990-të, kishte pas një dëshirë që padyshim secili shqiptarë e ka pas.

“Unë uroj që në vitin 1990-të të ketë paqe dhe liri, dhe ju lutem të rriturve të na lejojnë që të jetojmë ashtu siç duam vetë, të gëzuar”, kishte thënë Adelina Ismaili në intervistën e saj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme