Iu dha lamtumira e fundit Aretha Franklinit

1 Shtator, 2018 - 9:00 am

Muzikantë, politikanë, celebritë dhe mbështetës u mblodhën të premten në Detroit të Shteteve të Bashkuara për funeralin e këngëtares Aretha Franklin.

E njohur si mbretëresha e muzikës Soul, Franklin ka vdekur këtë muaj nga kanceri. Ajo ka qenë 76 vjeçe.

Funerali u përcoll me performancat e Stevie Wonder, Ariana Grande, Faith Hill dhe Chaka Khan.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka qenë në mesin e folësve.

Franklin ka kënduar për herë të fundit në nëntor, në një mbrëmje gala në Nju York, shkruan REL. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme