Jennifer Hudson fituesja kryesore në ‘NAACP Image Awards’

27 Shkurt, 2022 - 5:00 pm

Çmimet NAACP Image 2022, të cilat nderojnë arritjet e njerëzve me ngjyrë në kulturë dhe argëtim, u prezantuan të shtunën (24 shkurt).

Jennifer Hudson ishte fituesja e madhe e natës në ndarjen e 53-të vjetore të çmimeve të cilat u mbajtën në Los Angeles.Fituesja e çmimit Oscar, 40 vjeç, u nderua fitoi çmimin “Argëtuesja e Vitit”, duke mposhtur në kategori Regina King, Lil Nas X, Megan Thee Stallion dhe Tiffany Haddish.

Hudson mori gjithashtu çmimin “Aktorja e shquar në film” për portretizimin e saj të fuqishëm të Aretha Franklin të ndjerë në “Respekt”, i cili doli në kinema në gusht 2021.

Ajo ishte e nominuar përball aktoreve Andra Day, Halle Berry, Tessa Thompson dhe Zendaya, shkruan DailyMail.

“Nuk e pashë në asnjë mënyrë që kjo po vinte, por Zoti e di që jam mirënjohës”, tha ylli teksa u ngjit në skenë për të marrë çmimin.

Për mbrëmjen e mbushur me yje, Jennifer zgjodhi një fustan të zi prej kadifeje, veterania e American Idol, bëri flokët në stil të valëzuar dhe i la në një pjesë anësore. Ajo kompletoi pamjen me një palë vathë argjendi dhe një unazë të trashë.

Çmimet NAACP Image – të cilat nderojnë shfaqjet e jashtëzakonshme në film, televizion, teatër, muzikë dhe letërsi – ishte shfaqja e fundit, pas pesë netësh ceremoni.

Jennifer ishte një nga të pranishmit e shumtë në ceremoni, duke përfshirë Kerry Washington, Meagan Good, Jocqui Smollett, Daniel Kaluuya, Jemele Hill, Corbin Reid, Erika Alexander, Amber Stevens West, Cree Summer dhe mikpritësin Anthony Anderson./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme