‘Flakareshë, bum jepi flakareshë’ (VIDEO)

28 Mars, 2022 - 12:07 pm

Në vitin 2005 Rona Nishliu, Vesa Luma dhe Teuta Kurti u bënë bashkë për të hyrë në edicionin e 43-të, të Festivali të Këngës, për një shans për të përfaqësuar Shqipërinë në garën e këngës Eurovizion me këngën “Flakareshë”, shkruan KultPlus.

Treshja u kualifikua për natën finale të mbajtur më 18 dhjetor 2005, por humbi ndaj Ledina Çelo e cila u shpall fituese. Kënga ishte një këngë Pop-Dance, dhe madje edhe pa fituar konkursin, u bë një hit i menjëhershëm në radio.

KultPlus sonte ju sjellë videon dhe tekstin e këngës.

vesa :prekum me gisht me brina e me gisht

teuta: prej ku prehet atje dehet

rrona: nuk je viktim dhe vetem sa te rri

vesa teuta rrona :jam e fort dhe pik nanana nanana nana nananana nana nan nanana

vesa : ti nuk je yll akrep ti nuk flet per sy e vesh :

hejjjjjjjjjjj

Teuta :ska meshir para gje e embel dhe e mir kerkoja nje pythje po nuk ka mjalt as sheqer

rrona vesa: per sherr per sherr

Vesa, Teuta Rona:flakarresh bum jepi flakaresh skuqe le ta djeg kur ti as me gish se prek flakaresh ti bum jepi flakaresh loti kur i del dita e e re let qel/ KultPlus.com

Të ngjajshme