займ на карту онлайн потребительский кредит

Ka filluar votimi për këngën e Besim Baftiut në Sanremo, shqiptarët e Italisë mund të votojnë për këtë këngë

21 Dhjetor, 2018 - 11:34 pm

Ka filluar votimi për këngën e Besim Baftiut në Sanremo, shqiptarët e Italisë mund të votojnë për këtë këngë

Në fotografi janë të dhënat se si mund të votojnë të gjithë shqiptarët që jetojnë në Itali.

Kompozitori gjilanas ka arrit të sfidojë 2500 aplikantë që kanë synuar të jenë pjesë e Sanremos, përkatësisht në kategorinë Giovani, dhe pikërisht kënga e tij ka arritë të futet në pesëshen e kësaj gare, shkruan KultPlus.

Besim Baftiu ka treguar për KultPlus se fillimisht këtë garë e kanë synuar 2500 aplikantë, për tu selektuar më pas në pesë kompozime, në mesin e të cilave është edhe kënga e Besim Baftiut, e cila këndohet nga këngëtari Roberto Saita, një artist zvicerano-italian me këngën “Niërad”.

“Kategoria Giovani në kuadër të Sanremos është kategori që i dedikohet artistëve të rinj, për ata që nuk kanë marë pjesë në këtë festival dhe i nënshtrohen kësaj gare”, ka thënë Baftiu, i cili ka shpjeguar se është producent, kompozitor, orkestrues dhe mix e mastering i këngës.

Vetëm edhe pak moment na ndajnë nga performance e Roberto Saita, i cili nëse kalon këtë sfidë, do të jetë më pas në garën e madhe të Sanremos, bashkë me yjet e mëdhenjë të Italisë.

Kjo është gara më e madhe e kompozitorit gjilanas Besim Baftiu, i cili me muzikë është marë prej fëmijërisë. /KultPlus.com

Të ngjajshme