Ka vdekur Hanife Sejfulla-Reçani, këngëtarja e njohur e muzikës popullore (VIDEO)

17 Nëntor, 2017 - 7:24 pm

Pas një sëmundje të rëndë sot ka ndërruar jetë një ndër këngëtaret më të njohura të muzikës folklorike dhe popullore në rajonin e Pollogut, Hanife Sejfullah – Reçani, shkruan KultPlus.

Disa nga këngët e saj të njohura ishin: “Bien tri dairet”, “Prej Tetove në Gostivar”, “Moj fusha e Korabit”, ” I hipa vaporit”, “Kënga e çobanit”, “Kënga e bilbilit” etj.
Hanifja, talentin dhe zërin e saj prej këngëtareje do ta zbulojë, pa i mbushur akoma 12 vjeç ku mësuesit e saj do ta përkrahnin atë për tu bërë një këngëtare e vërtet./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme