Kelmendi i mbushur me emocione, kompozimi i tij interpretohet suksesshëm në Berlin

15 Maj, 2022 - 12:36 am

Dirigjenti Memli Kelmendi, ka njoftuar se kompozimi i tij ”Elegjia për viktimat e koronës”, me sukses është interpretuar nga dirigjenti Christian Bährens dhe Wilmersdorfer Kammerchor, shkruan KultPlus.

Kelmendi është shprehur shumë i lumtur për këtë arritje.

Postimi i plotë:

“Sonte në Berlin, në Heilig-Kreuz-Kirche Berlin-Kreuzberg, kompozimi im (Premierë botërore) “Elegjia për viktimat e koronës” für Chor a cappella, që i kushtohet viktimave të virusit korona dhe mikut tim z.Fatmir. Bajraktari, u interpretua nga dirigjenti Christian Bährens dhe Wilmersdorfer Kammerchor të cilëve u jam shumë mirënjohës për këtë realizim fantastik dhe shumë emocional!

I jam mirënjohëse Shqipe Malushit për tekstin e mrekullueshëm. Jam shumë i lumtur që erdhi në jetë kjo përbërje.

Jam shumë i lumtur për emocionet që kam mundur të marr sonte në Berlin nga ky koncert fantastik”, ka thënë Kelmendi. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme