Kënga e Dua Lipës, kolonë zanore e videolojës së re “FIFA 21”

29 Shtator, 2020 - 6:55 pm

Electronic Arts zbuloi kolonën zanore zyrtare të EA Sports FIFA 21 me muzikë nga kultura dhe tinguj të ndryshëm që përfaqësojnë tifozë nga e gjithë bota. 

Duke shfaqur mbi 100 artistë të njohur nga 23 vende të ndryshme në FIFA 21 dhe VOLTA FOOTBALL ata po përfaqësojnë kulturën globale si kurrë më parë. 

Titujt kryesorë ndërkombëtarë përfshijnë yllin botëror të muzikës, fituesen e çmimit Grammy Dua Lipa, sensacionin brazilian Anitta, Charli XCX, Disclosure dhe Stormzy.

“Në një kohë kur lidhjet tona të përbashkëta nënkuptojnë më shumë se kurrë, kolona zanore për EA SPORTS FIFA 21 përcakton kulturën globale si kurrë më parë,” tha Steve Schnur, Presidenti i Muzikës, Arteve Elektronike.

 “Qëllimi ynë i kolonës zanore është të ndryshojmë mënyrën se si lojtarët në të gjithë botën dëgjojnë dhe përjetojnë futbollin dhe t’i prezantojmë ata me muzikë të re që do të ndryshojë jetën e tyre”.

Për të sjellë lojtarët e FIFA 21 së bashku si një botë, tifozët do të jenë në gjendje të dëgjojnë Videon VOLTA FOOTBALL ndërsa luajnë mënyra të tjera dhe të mundësojnë cilësimet për të dëgjuar këngët FIFA 21 dhe VOLTA FOOTBALL në të gjitha menytë. 

Të dy kolonat zanore FIFA 21 dhe VOLTA FOOTBALL janë në dispozicion në platformat kryesore transmetuese duke përfshirë Spotify, Apple dhe Deezer. Tifozët gjithashtu mund të porosisin paraprakisht * FIFA 21 përpara 9 Tetorit.

FIFA 21  është zhvilluar nga EA Vancouver dhe EA Rumania dhe do të jetë në dispozicion në të gjithë botën me 9 tetor 2020 në PlayStation4, Xbox One dhe PC përmes Origin dhe Steam./ KultPlus.com

Të ngjajshme