Presidenti shqiptar, Bajram Begaj: Ermonela Jaho është ambasadore e shkëlqyer e Shqipërisë në botë

23 Prill, 2023 - 1:00 pm

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, ka uruar sopranon shqiptare me famë botërore, Ermonela Jahon për çmimin “Artistja e Vitit” nga International Classical Music Awards, shkruan KultPlus.

Presidenti Begaj me këtë rast ka thënë Ermonela Jaho është ambasadore e shkëlqyer e Republikës së Shqipërisë në botë.

“Urime Ermonela Jaho, për çmimin “Artistja e Vitit” nga International Classical Music Awards! Ju jeni një Ambasadore e shkëlqyer e Shqipërisë në botë, ndaj arritjet tuaja artistike kanë duartrokitjet dhe mirënjohjen e të gjithë shqiptarëve!”, thuhet në urimin e Presidentit Begaj/ KultPlus.com

Të ngjajshme