Kënga më e re nga Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku (VIDEO)

26 Shkurt, 2019 - 11:35 pm

Elvana Gjata  i është rikthyer përsëri muzikës, ajo ka publikuar sot  baladën me titull “Tavolina e mërzisë”, shkruan KultPlus.

Këtë këngë këngëtarja shqiptare ia ka besuar dy emrave të mëdhenj të muzikës shqiptare. Ata janë Armend Rexhepagiqi  i cili ka kompozuar muzikën e kësaj kënge dhe Aida Baraku që ka shkruar tekstin e saj.

Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi për një kohë të gjatë nuk kanë sjell ndonjë projekt të tyre, ndërsa publiku vazhdon të mbetet besnik i këngëve të tyre më të vjetra.

Kënga “Tavolina e mërzisë” e rikthen Elvanen përsëri në ekranin shqiptarë, ku për herë të fundit me videoklip erdhi përmes hitit veror “Mike”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme