займ на карту онлайн потребительский кредит

Këngëtari amerikan John Prine në gjendje kritike

30 Mars, 2020 - 4:30 pm

Familja e një prej këngëtarëve më me ndikim të folklorit amerikan, John Prine, ka thënë se ai është në një gjendje kritike në spital me simptoma të Covid-19.

Prine, 73 vjeçar, u dërgua në spital të enjten por gjendja e tij u përkeqësua të shtunën.

Pasi gruaja e tij dhe menaxherja Fiona u testua pozitiv për Covid-19 në fillim të këtij muaji, të dy ishin izoluar nga njëri-tjetri.

Prine është fituese i dyfishtë i çmimit Grammy, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Ai arriti famën për tekstet dhe këngët e tij siç janë “Angel” nga Montgomery dhe “Spite of Ourselves”.

“Ky është një lajm i vështirë për ta ndarë,” tha familja Prine në një deklaratë në faqen e tij në Twitter.

“Por kaq shumë prej jush e keni dashur dhe mbështetur Johnin ndër vite, ne kemi dashur t’ju njoftojmë dhe t’ju japim mundësinë për të dërguar më shumë atë dashuri dhe mbështetje tani. Dhe dijeni që ne ju duam, dhe se Johni ju do “. / KultPlus.com

Të ngjajshme